Futbol jest okrutny – Michał Okoński

Posted by blath on 26 czerwca 2013 in Uzależnienie od książek |

Zacznę dość nietypowo i nie kobieco.. ale co mi tam.

Futbol jest okrutny, bo zawsze kiedy planuję romantyczną kolację, muszę spojrzeć, czy przypadkiem nie ma transmisji w TV. Oczywiście, nie każda transmisja jest w stanie wygrać z moim kulinarnym wysiłkiem, ale jednak Premiere League trwa niemal cały rok, reprezentacja Polski też od czasu do czasu kopie w piłkę (lub w powietrze), więc ten drobny czynnik podczas umawiania się ze znajomymi, organizowania uroczystości rodzinnych muszę wziąć po uwagę.
Michał Okoński świetnie opisuje mechanizmy emocji i zachowań kibica. Warto zaznaczyć, że nie kibica-chuligana, ale normalnego człowieka, który związał swoje życie z określonym klubem, śledzi mecze, transfery, ogląda na żywo, kiedy tylko może, bierze czynny niemal udział w życiu tego klubu, nie wzniecając burd przy okazji.
Ta książka to lektura rewelacyjna nie tylko dla takiego kibica, który odkrywa w autorze bratnią duszę, odczuwającą emocje sportowe tak samo lub bardzo podobnie, ale również dla partnera i osób z otoczenia kibica. Odkryłam, że wcale nie jest dziwne, kiedy partner na dwa dni przed ważnym meczem chodzi nerwowy, a w jego dniu, jest myślami daleko od tematów domowych. Są przynajmniej dwa sposoby, aby ułatwić sobie życie – jako partnera – ignorować i przyzwyczaić się, nie organizować imprez w pewnych dniach lub/i samemu zainteresować się tematem.

Tagi: , , , ,

Copyright © 2013-2020 Rudym Spojrzeniem Na Świat All rights reserved.
Desk Mess Mirrored v1.8.1 theme from BuyNowShop.com.